Η εθελοντική συμμετοχή, η προσφορά εργασίας χωρίς αντάλλαγμα για κοινωφελείς σκοπούς, αποτελεί κορυφαίο στόχο του Πολιτιστικού Συλλόγου. Κατ΄ αρχή η μέριμνα για τους κοινόχρηστους και δημόσιους χώρους. Η καθαριότητα στο οδικό δίκτυο, τα παρτέρια, η κοπή των χόρτων τη θερινή περίοδο, αλλά και οι εξωραϊστικές και λοιπές κατασκευές του Συλλόγου, απολαμβάνουν πολύ μεγαλύτερης αναγνώρισης καθώς η μικρή μας κοινωνία παρακινείται σε μία συμπεριφορά με εξημερωμένα ήθη και υψηλότερο επίπεδο πολιτισμού.
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/dimitrisk.polzyoidis.jpg)
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/ergasiesagiosathanasios-001-1024x687.jpg)
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/plateia-skamnou-001-1024x689.jpg)
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/psistaria.jpg)
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/018-1-1024x669.jpg)
![](https://skamnosvoice.kgapos.com/wp-content/uploads/2023/10/216-1024x700.jpg)